Notingem Forest izbacio Šefild u penal seriji: Kris Samba nepremostiva prepreka za ''Oštrice''

Euronews 17.05.2022  |  Autor: Euronews

Notingem Forest će borbu za ulazak u Premijer ligu voditi sa Hadersfildom, s obzirom na to da je dvostruki šampion Evrope bio bolji od Šefild junajteda nakon jedanaesteraca - 4:3.

Iako je u prvom meču Notingem bio bolji sa 2:1, ''Oštrice'' su u revanšu uspele da trijumfuju istim rezultatom, ali je fenomenalni golman, Kris Samba, bio nesavladiv sa 11 metara. Domaći su dobro otvorili meč i poveli pogotkom Brenana Džonsona u 19. minutu, kada se u ulozi asistenta našao Sem Saridž. Tada je ukupna prednost Foresta iznosila 3:1, ali se gosti nisu predavali. Naime, već na startu drugog poluvremena, u 47. minutu, Morgan Gibs-Vajt je iskoristio