Milan ubedljiv u Ređo Emiliji, rosoneri osvojili 19. Skudeto u istoriji

RTS 22.05.2022

Fudbaleri Milana ubedljivo su savladali Sasuolo u gostima 3:0, u poslednjem kolu Serije A, čime su obezbedili novu titulu šampiona Italije, 19. u klupskoj istoriji. Inter slavio protiv Sampdorije istim rezultatom, ali to nije bilo dovoljno neroazurima da odbrane titulu iz prošle sezone, pošto su završili na drugom mestu sa dva boda manje od novog šampiona.

Milan je u poslednje kolo Serije A ušao sa dva boda više u odnosu na gradskog rivala Inter, koje su sačuvali zahvaljujući ubedljivoj pobedi nad Sasuolom u Ređo Emiliji. Za razliku od poslednjeg kola u Premijer ligi, rosoneri nisu dozvolili ni promil iznenađenja, već su već na poluvremenu imali ubedljivo vođstvo od 3:0. Olivije Žiru je bio strelac prva dva pogotka, u 17. i 32. minutu, da bi Frenk Kesi u 36. minutu postigao i treći pogodak za ekipu Stefana Piolija.