Vučić čestitao Filipoviću na bronzi: "Srbija je ponosna na ovaj veliki uspeh! Bravo, Lazare!"

Večernje novosti 28.05.2022  |  Novosti onlajn

NA EVROPSKOM prvenstvu u paratriatlonu koje se održava u Poljskoj, Lazar Filipović, najbolji srpski paratriatlonac, u kategoriji PTVI (slepi i slabovidi sportisti) sa Strahinjom Trakićem kao vodičem osvojio je bronzanu medalju.

Foto: Instagram/avucic Filipović je trku završio za 48 minuta i 8 sekunde. Za drugoplasiranim takmičarom iz Francuske zaostali su 16 sekundi pobednik, "zlatni" takmičar iz Velike Britanije, bio je brži od našeg Lazara za 48 sekundi. Sve čestitke našem sjajnom Lazaru Filipoviću na evropskoj bronzi u paratriatlonu! Srbija je ponosna na ovaj veliki uspeh! Bravo, Lazare! U nove pobede, za nova odličja! — Aleksandar Vučić (@predsednikrs) May 28, 2022