Remi po meri Srbije - Omladinci na korak do Evropskog prvenstva!

Sportske.net 04.06.2022  |  Sportske.net

Omladinska reprezentacija Srbije remizirala je sa Ukrajinom 1:1 u drugoj utakmici završne faze kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo. "Orlići" su na startu kvalifikacija savladali domaćina Holandiju sa 2:1, i sada se nalaze na pragu plasmana na prvenstvo Evrope.

Srbija je povela protiv Ukrajine u 18. minutu, gol je postigao Partizanov štoper Mihajlo Ilić. Samo četiri minuta kasnije Ukrajinci su stigli do izjednčaenje pogotkom Ilje Kvasnicija. Naši omladinci pred poslednje kolo imaju četiri boda i dele prvo mesto sa Ukrajincima, dok su Holanđani i Norvežani bez bodova, oni svoj meč igraju kasnije danas. Srbija poslednju utakmicu igra 7. juna protiv Norveške, trijumf na tom meču uz povoljan rezultat iz druge utakmice (poraz