Kraj decenijske dominacije CSKA, Zenit osvojio VTB ligu!

Sportske.net 05.06.2022  |  Sportske.net

Prvi put još od 2011. godine, moskovski CSKA ostao je bez titule u VTB ligi. ''Armejci'' su danas u Moskvi dočekali Zenit u poslednjoj, sedmoj utakmici finalne serije plej-ofa, a posle velike borbe i rezultatskih preokreta Zenit je trijumfovao rezultatom 81:75 za 4:3 u pobedama i svoju prvu titulu u ovom takmičenju.

Prva četvrtina je uglavnom protekla u ravnopravnoj borbi, ali krajem ove i početkom sledeće deonice Zenit je zaigrao mnogo bolje i stigao do trinaest poena prednosti - 35:22. Nešto kasnije bilo je i ''plus 15'' za Zenit, ali domaćin je uspeo ponovo da uhvati svoj ritam igre i do poluvremena CSKA je serijom 15:2 smanjio na samo dva poena razlike - 44:42. Ta serija ''Armejaca'' nastavljena je i u trećoj četvrtini, CSKA je poveo sa 52:46, a gubio je sredinom drugog