"Neka se smire usijane glave" Rusija razmešta vojne snage u američkom komšiluku, oglasila se Zaharova
Srbija danas 09.06.2022
!["Neka se smire usijane glave" Rusija razmešta vojne snage u američkom komšiluku, oglasila se Zaharova](https://nstatic.net/img/logo/s/srbijadanas.png)
Ukazom predsednika Nikaragve Danijela Ortege predviđeno je privremeno prisustvo stranih vojnika u toj zemlji u drugoj polovini 2022. godine, uključujući i Rusiju. U Moskvi ističu da je to rutinska odluka tamošnjih vlasti.
- Želela bih da odmah umirim "usijane glave": radi se o rutinskoj (dva puta godišnje) proceduri donošenja zakona u Nikaragvi o privremenom dopuštanju prisustva stranih vojnika na njenoj teritoriji, u cilju razvoja saradnje u različitim oblastima, uključujući reagovanje u humanitarnim i vanrednim situacijama, suprotstavljanje organizovanom kriminalu i trgovini narkoticima - objasnila je Marija Zaharova, portparol Ministarstva spoljnih poslova Rusije, odgovarajući