Sudijski ekspert za Sputnjik: Italijan pao na ispitu zbog predsednika UEFA

Sputnik 13.06.2022

Slovenija i Srbija podelile su bodove u meču četvrtog kola Lige nacija (2:2), a pažnju na sebe privukao je glavni arbitar Italijan Mauricio Marijani, koji je dozvolio grubu igru domaćinu. Sa tim se složio i sudijski ekspert Raka Đurović koji je u razgovoru za Sputnjik rekao da je Italijan pao pod pritiskom, jer je na tribinama bio prvi čovek UEFA.

Valjanje po terenu, žestoki startovi, neprimereno ponašanje reprezentativaca Slovenije obeležilo je susret Zmajčeka i Orlova u Stožicama, i sve to u režiji izabranika zamenika selektora Boštjana Cesara pošto je Matjaž Kek zaražen virusom korona. Susret u Ljubljani pratio je i predsednik Evropske kuće fudbala (UEFA) Aleksandar Čeferin koji je na delu video impresivnu igru Srbije tokom prvih 45 minuta i dva gola u mreži Jana Oblaka. Ali, u početku drugog poluvremena