Čudesna borba za titulu u Francuskoj! Obradović nije uspeo...

Sportske.net 25.06.2022  |  Sportske.net

Ekipa Asvela nastavila je dominaciju u šampionatu Francuske, ali posle dramatične borbe u majstorici finalne serije plej-ofa protiv Monaka! Asvel je večeras u meču odluke pred svojim navijačima trijumfovao sa 84:82, ali tek posle produžetka.

U regularnom toku meča rezultat je bio 75:75. Prva četvrtina nije nagoveštavala ovakvu dramu, jer je Asvel mnogo bolje započeo meč, vodio je sa 24:7, a posle prvih deset minuta na semaforu je pisalo 26:13. Prednost je domaći tim bez većih problema održavao i u drugom kvartalu, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 43:33. Ali, u nastavku se ekipa Saše Obradovića rezultatski vratila u igru, počela je da se vodi ravnopravna borba, a u samom finišu Monako je došao na