Plivač Dubočice Uroš Živanović osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u Rumuniji

Jugmedia 13.07.2022  |  juGmedia

Od 5. do 10. jula u rumunskom Otopeniju održano je Evropsko prvenstvo za juniore, a među plivačima Srbije našao se i Leskovčanin Uroš Živanović koji je u trci na 50 metara prsno osvojio bronzanu medalju, dok je na duplo dužoj deonici postavio nacionalni juniorski rekord.

Mladi Živanović takmičio se na 50, 100 i 200 prsno, a najkraću trku završio je za 27.69, što mu je bilo dovoljno za 3. mesto. Na 100 metara, Živanović je u polufinalu postavio juniorski nacionalni rekord sa 1.01.69, dok mu je u finalu pobedničko postolje za malo izmaklo. Na 200 metara mladi Leskovčanin nije uspeo da se plasira u finale, pošto je u polufinalu na kraju zauzeo 14. mesto. Ovo je u poslednjih nedelju dana druga velika medalja za plivački klub Dubočicu,