Do kraja godine Ministarka Matić: Sporazum o slobodnoj trgovini sa Egiptom doneće brojne prednosti
Alo 20.07.2022

Ministarka trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić najavila je danas, na srpsko-egipatskom poslovnom forumu, da bi do kraja oktobra, a najkasnije do kraja ove godine trebalo da bude potpisan sporazum o slobodnoj trgovini između Srbije i Egipta.
"Dogovorili smo se danas da ćemo sve naše snage usmeriti kako bi do kraja godine ili do kraja oktobra imali usaglašen Sporazum o slobodnoj trgovini, jer imajući u vidu dešavanja na globalnoj sceni, ekonomsku krizu koju je proizveo rat u Ukrajini, svi vidimo veliku korist da tražimo nova tržišta i nove trgovinske partnere, a posebno kada su to tradicionalno prijateljski narodi kao što je egipatski", izjavila je ministarka na skupu koji su otvorili predsednici Srbije


![[ANALIZA] Koliko je realno da Ukrajina nabavi na stotine zapadnih višenamenskih borbenih aviona?](https://nstatic.net/299/40900299qxubrr.jpg)








