Jamajčanka osvojila zlato, sprinteri iz SAD najbrži u trci na 200 metara na SP u Judžinu

Euronews 22.07.2022  |  Autor: Euronews

Aletičarka sa Jamajke Šerika Džekson osvojila je zlatnu medalju u trci na 200 metara na Svetskom prvenstvu u Judžinu.

Jamajčanka je kroz cilj prošla za 21,45 sekundi što je rekord na svetskim prvenstvima, a drugo najbolje vreme u istoriji. Na prvom mestu je i dalje neprikosnovena Amerikanka Florens Grifit-Džojner, koja je svoj rekord postavila na Olimpijskim igrama u Seulu, kada je istrčala 21,34 sekunde. Iza Šerike Džekson, bila je njena zemljakinja Šeli-En Frejzer-Praks, koja je do srebra došla posle 21,81 sekunde, dok je aktuelna šampionka Dina Ašer-Smit iz Britanije završila