Izraelski vojnici srušili kuće Palestinaca optuženih za ubistvo tri Izraelca
Danas 08.08.2022 | Beta
![Izraelski vojnici srušili kuće Palestinaca optuženih za ubistvo tri Izraelca](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
JERUSALIM, 8. avgusta 2022. (Beta) – Izraelski vojnici srušili su jutros kuće dva Palestinca optužena ; za smrtonosni napad sekirom u gradu Eladu u centralnom Izraelu u kojem su ubijena tri Izraelca.
Asad Husaf Asad al-Rifai (19) i Subhi Emad Sbeihat (20) su u tom napadu takodje ranili nekoliko ljudi. Oni su uhapšeni u šumi oko jednog kilometra udaljenoj od mesta ubistva posle potere koja je trajala 60 sati, navode izraelski mediji. Izraelska vojska je kasno sinoć ušla u grad Rumanah na Zapadnoj obali da sruši domove napadača, a danas su objavljeni snimci na kojima se vidi da su kuće srušene vojnim buldožerima. Tokom rušenja izbili su neredi i stotine