Kurti opet provocira: Prištinski premijer ponovo diže tenzije: "Beograd nastavlja sa snovima koji postaju noćna mora za druge"
Blic 15.08.2022
![Kurti opet provocira: Prištinski premijer ponovo diže tenzije: "Beograd nastavlja sa snovima koji postaju noćna mora za…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Premijer institucija u Prištini Aljbin Kurti nastavio je sa provokativnim izjavama i zapaljivom retorikom na račun Srbije, uprkos jučerašnjoj opomeni iz Brisela da će "lideri koji daju zapaljive izjave odgovarati u slučaju da dođe do nasilja".
"Mislim da je problem Beograda što jednostavno nastavlja sa svojim starim snovima koji postaju noćna mora za susede Srbije, ali i za sam srpski narod", rekao je Kurti za Fajnenšel tajms, prenose prištinski mediji. U tom kontekstu, Кurti je govorio i o ruskom uticaju na kosovsko-srpske odnose. "Zabrinuti smo, ali se ne plašimo. Kako će se situacija razvijati mnogo zavisi od toga kakav će stav zapadne demokratije zauzeti prema Beogradu", rekao je on. Kurti je kazao