Srpski feniks nadomak senzacije: Laslo Đere posle teniskog maratona umalo eliminisao velikog favorita

Večernje novosti 30.08.2022  |  Novosti online

SRPSKI predstavnik na ovogodišnjem izdanju Ju-Es opena Laslo Đere sastao se sa Andrejom Rubljevim i nakon teniskog maratona koji je trajao 3:44 minuta poražen je rezultatom 3:2 u setovima.

FOTO: AP/tanjug Laslo je ušao silovito u meč, forsirao agresivan, napadački tenis koji mu je doneo prednost i u as, i u viner udarcima, ali ni to nije bilo dovoljno da se uzme prvi set. Rubljov je posle više od sat vremena nakon taj-brejka poveo. Posledice nesrećno izgubljenog seta reflektovale su se i na sledeći, pa je Rus iskiristio dve od pet brejk lopti i delovalo je da sigurno korača ka narednom kolu na Otvorenom prvenstvu Amerike. A onda, kao feniks podigao