Moćna Slovenija: Kada se Luka Dončić igra, Mađari nemaju šta da traže (video/foto)

Večernje novosti 03.09.2022  |  Novosti online

NEVEROVATNU utakmicu odigrali su košarkaši Slovenije i zasluženo savladali Mađarsku 103:88 u drugom meču grupe "B" na Evropskom prvenstvu.. Luka Dončić još jednom je pokazao da kada on dobro igra, Slovenci ne mogu da izgube.

FIBA.Basketball Slovenci su u prvom kolu savladali Litvaniju rezultatom 92:85, a Mađarska je poražena od Bosne i Hercegovine. Aktuelni šampion Evrope poslao je jasnu poruku da je došao da odbrani tron. Već nakon prve četvrtine "zmajčeki" su imali dvocifrenu prednost, na semaforu je stajalo 16:29. Igrači Aleksandra Sekulića nastavili su u istom ritmu i do poluvremena već rešili pitanje pobednika (33:54). U trećoj četvrtini šampion Evrope zaigrao je dosta opuštenije