Ajaks poražen prvi put nakon više od šest meseci u prvenstvu: AZ Alkmar ih srušio na svom terenu!

Hot sport 18.09.2022  |  Andrej Žepačkić

Iznenađenje u Holandiji! Krajem februara ekipa Ajaksa je poslednji put izgubila u domaćem prvenstvu od Go Aheda.

Danas su prvi put od tada osetili gorčinu poraza u Erediviziji. Naime od Kopljanika je bio bolji AZ Alkmar – 2:1. Dobro je počelo za ekipu u kojoj nastupa Dušan Tadić. U 12. minutu uspeli su da iskoriste uspavanost odbrane domaćih. Tejlor je izbegao ofsajd zamku i povukao kontru, a na kraju asistirao Kudusu koji je rutinski doneo prednost Ajaksu. Već do kraja prvog poluvremena domaći su uspeli da preokrenu. U 40. minutu lošu reakciju Renša iskoristio je De Vit koji