Poraz u Slanoj bari nakon neizvesne završnice

Glas Šumadije 24.09.2022  |  Jovanka Nikolić

Rukometašice Radničkog su u utakmici trećeg kola Arkus lige nakon velike borbe i velike doze neizvesnosti u završnici meča, poražene na gostovanju u Novom Sadu od ekipe Vojvodine rezultatom 32:30, poluvreme 15:12 i tako ostale na dva osvojena boda po završetku ove runde šampionata.

U obe prethodne superligaške sezone, rivali su igrali uzbudljive mečeve sa puno preokreta i uzbuđenja do samog kraja. Susret je krenuo u početnom ispitivanju snaga sve do rezultata 3:3 u 6. minutu, kada četvorominutnom serijom 3:0 Novosađanke vode 6:3. Zatvorile su prilaze svom golu i šutevima iz daljine uvećavaju prednost do maksimalnih 5 (10:5, 16. min). Održavale su domaće igračice pomenuto vođstvo i pored sjajnih odbrana Tamare Kostić, no nakon minuta odmora