Hrvatska nastavila da ređa pobede u Ligi nacija: "Kockasti" na vrhu, Francuzi pali u Danskoj

Večernje novosti 25.09.2022  |  Č. V.

FUDBALERI Hrvatske nastavili su da ređaju pobede u Ligi naciji. "Kockasti" su savladali Austriju kao gosti sa 3:1 u 6. kolu Lige nacija.

FOTO: AP/Tanjug Izabranici Zlatka Dalića su prvi okončali grupnu fazu u A diviziji i obezbedili baraž za Evropsko prvenstvo 2024. godine. LJubitelji fudbala nisu mogli da požele bolji početak. Već posle devet minuta na semaforu je stajalo 1:1. Gosti su do prednosti stigli u 6. minutu preko Luke Modrića, a izjednačenje je domaćinu doneo Kristof Baumgartner. Do kraja prvog dela utakmice golova nije bilo. Hrvati su bili svesni da im pobeda donosi prvu poziciju, pa su