Senzacija u Kazahstanu: Alkaraz se obrukao u Astani, "peckao" Đokovića, pa ispao

Večernje novosti 04.10.2022  |  Novosti online

KARLOS Alkaraz, prvi teniser sveta, eliminisan je već u prvom kolu ATP turnira u Astani, od Španca je bolji bio David Gofan, koji je trijumfovao rezultatom 7:5, 6:3.

FOTO: AP Početak meča nije ni najavljivao ovakav ishod, pošto je Alkaraz u ranoj fazi meča napravio brejk. Međutim, Gofan je nakon toga uzvratio sa dva vezana brejka i četiri gema zaredom, te je došao na gem od prvog seta. Alkaraz se nije predavao, te je uspeo još jednom da oduzme servis rivalu kada je on servirao za set, te je uspeo da izjednači, ali je kasnije opet pretrpeo brejk i Gofan drugu šansu nije propustio i osvojio je set. U drugom setu je Gofan napravio