Uprkos zapaljenju pluća Milan Đorđević iz Vlasotinca osvojio dve medalje na Svetskom prvenstvu

Jugmedia 08.10.2022  |  Saša Stanković

Sa nedavno završenog Svetskog prvenstva u karateu u Češkoj, održanog u Karlovim Varima, Vlasotinčanin Milan Đorđević doneo je dve medalje.

U katama je osvojio zlato, a u borbama srebro. U generalnom plasmanu Srbija je bila treća u oštroj konkurenciji od 42 države sa 4 kontinenta. Milan ima 23 godine i student je Visoke tehničko-mašinske škole u Trsteniku, a već 12 godina trenira karate u Vlasotincu i od nedavno u Surdulici. Ovo je njegovo prvo takmičenje van granica Srbije na koje nije znao da li će otići do poslednjeg trenutka. Đorđević se takmičio samo u našoj zemlji sve dok mu Srboljub Mitić,