Košarka: Pobedom u srpskom derbiju Zlatibor počeo odbranu trofeja

Zoom UE 19.10.2022

ZLATIBOR – Košarkaši Zlatibora pobedili su Slogu rezultatom 87:67 u prvom kolu NLB ABA2 lige na Zlatiboru i tako otpočeli odbranu trofeja u ovom takmičenju. Čajetinski tim je posle četiri vezana trijumfa u domaćem prvenstvu, slavio i u srpskom derbiju regionalnog takmičenja ubedljivom igrom protiv oslabljenog rivala.

Najefikasniji u pobedi bio je Tadija Tadić sa 15 poena uz osam skokova i sedam asistencija, a 15 poena je postigao i Brano Đukanović. Svih 12 igrača je dobilo minutažu. Formalni gosti su na poznatom terenu već u prvoj četvrtini stigli do osetnije prednosti nakon prilagođavanja na postavu Sloge u uvodnim minutima. Svoja najjača oružja tranziciju i šut za tri Zlatibor je pokazao i u drugoj četvrtini, pa za poluvreme ubacuje 50 poena i ima sigurnu prednost od 15