Čak i najveće grešnice sutra mogu dobiti oproštaj! Slavimo velike mučenice prepodobnu Pelagiju i Taisu
Kurir 20.10.2022
![Čak i najveće grešnice sutra mogu dobiti oproštaj! Slavimo velike mučenice prepodobnu Pelagiju i Taisu](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
One i danas služe kao primer da je oprost greha moguć za sve samo ako ga iskreno žele - u pitanju su prepodobna Pelagija i prepodobna Taisa Srpska pravoslavna crkva i vernici sutra slave sećanje na dve svetiteljke koje su živele raskalašnim i bludnim životom, ali su se pokajale i tako zaslužile carstvo nebesko.
One i danas služe kao primer da je oprost greha moguć za sve samo ako ga iskreno žele - u pitanju su prepodobna Pelagija i prepodobna Taisa. Prepodobna Pelagija bila je hrišćanska mučenica i svetiteljka iz 5. veka izuzetne lepote. Legenda kaže da je mogla da pomuti razum i zavede svakog muškarca i da je to koristila. Bila je plesačica i prostitutka i na taj način se mnogo obogatila. Kada je čula propoved episkopa Nona o Strašnom Sudu i kazni grešnika sve se