Zvezda se borila, ali nije mogla protiv „kralja“ u njegovom dvorištu

Sputnik 21.10.2022

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su novi poraz u Evroligi, ovoga puta od Reala u Madridu rezultatom 72:56. To je četvrti poraz crveno-belih u isto toliko odigranih kola u najjačem evropskom takmičenju i nalaze se na začelju tabele, dok španski predstavnik ima polovičan učinak 2-2.

Loše je Crvena zvezda otvorila susret u prestonici Španije, pošto je domaćin jako brzo stigao do dvocifrene prednosti. Držao se šampion Srbije samo u uvodnih tri minuta, da bi u nastavku usledili problemi u napadu, dok je Real dominirao pod oba koša. Kraljevi su već posle prvih 10 minuta igre imali „+15“ i na semaforu je bio ispisan rezultat 25:10. Kornel je Zvezdi pravio dosta problema, ubacio je u ranoj fazi susreta sedam poena, a pratili su ga Dek i Poarije.