Magija Haverca za pobedu Čelsija i prolaz dalje, Pavlović razočaran, Sevilja sigurna

Nova 25.10.2022  |  Autor:Oliver Mijušković

Sve zanimljive detalje pratite u blogu Nova.rs Fudbaleri Čelsija pobedili su Salcburg rezultatom 2:1 u gostima u meču petog kola grupne faze Lige šampiona.

U prvom poluvremenu bilo je znatno manje dešavanja nego u drugom, ali je Čelsi na pauzu ipak otišao sa prednošću od 1:0, pošto je gol u 23. minutu postigao Mateo Kovačić. Početkom drugog dela izjednačio je Žunior Adamu posle brze kontre, da bi Kai Haverc rešio pitanje pobednika u 65. minutu prelepim golom sa ivice šesnaesterca. Čelsiju je ovo nio treći vezani trijumf u Ligi šampiona, iako je u prva dva kola upisao samo remi i poraz. Na taj način londonski „plavci“