Fudbal: Spartak poražen u Surdulici (2:0)

Subotica.com 31.10.2022  |  Subotica.com

Spartak je ostao bez bodova u 17. kolu Superlige Srbije nakon što je u Surdulici poraženo od Radnika sa 2:0. Iako je prvo poluvreme pripalo Subotičanima gde su pokazali odličnu igru nisu je krunisali golovima, usledila je kazna u nastavku i domaći tim je u kratkom vremenskom periodu dva puta zatresao mrežu „golubov“ za svoju prvu prvenstvenu pobedu u ovoj sezoni.

Spartak je u prvih 45 minuta bio bolji rival na terenu. Stvorili su „goubovi“ nekoliko konkretnih šansi, ali nisu uspeli da savladaju raspoloženog Vujanca pred golom Radnika. Prvo se Hrstić našao u prilici, potom je Šimura u 8. minutu pogodio stativu. U završnici prvog dela Subotičani su imali najbolju priliku. Nikol Srećković je uputio centaršut, pred golom se našao Šimura, ali je njegov udarac zaustavio Vujanac i na pauzu se otićlo bez promene rezultata. Ono što