Za 10 godina u Srbiji manje 850000 stanovnika, u Leskovcu 18330, u Pirotu 13500…
Jugmedia 04.11.2022 | JuGmedia
![Za 10 godina u Srbiji manje 850000 stanovnika, u Leskovcu 18330, u Pirotu 13500…](https://nstatic.net/img/logo/s/jugmedia.png)
Iako se popis stanovništva u Srbiji nastavlja i nakon planiranog roka, pa će u pojedinim gradovima trajati i nedelju dana posle 31. oktobra, pojedine opštine uredno su završile popis i već objavile prve rezultate, odnosno, pokazale koliko se za deset godina broj Srba u našoj zemlji promenio, tačnije „proredio“.
Kako je, naime, pre dva dana potvrđeno iz Republičkog zavoda za statistiku, u narednih sedam dana popis će se produžiti u Vojvodini, Pančevu, Novom Sadu i Subotici, dok, kada je centalna Srbija u pitanju, popis će duže od planiranog trajati u Valjevu, Užicu, Šapcu i u pojedinim beogradskim opštinama, kao što su Mladenovac i Zvezdara, a gde u protekli mesec dana nisu svi građani uspeli da se popišu, piše Blic. Leskovac ostao bez 18000 stanovnika Međutim, dok u nekim