Bilbao bolji od Valjadolida, Đirona slavila protiv Elčea

Politika 08.11.2022

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su večeras na svom terenu ekipu Valjadolida sa 3:0, u utakmici 14. kola španske Primere.Posle sedme pobede od početka šampionata, Bilbao je trenutno treći na tabeli sa 24 boda, dok je Valjadolid i dalje deseti sa 17 bodova.

Dvostruki strelac za Bilbao bio je Gorka Guruseta, koji je mrežu gostujućeg tima pogodio u 19. i 51. minutu, a sigurnu pobedu potvrdio je Dani Vivijan golom u 78. minutu. Ranije danas, Đirona je u gostima slavila protiv Elčea sa 2:1. ; Đirona je 13. na tabeli sa 16 bodova, dok je Elče, koji je i dalje bez pobede, poslednji sa samo četiri osvojena boda. Elče je poveo u 16. minutu pogotkom Pola Riole, ali je Đirona nakon toga preokrenula rezultat golovima Ivana