Volfsburg posle preokreta bolji od Hofenhajma, Bajern lako sa Šalkeom

RTS 12.11.2022

Fudbaleri Volfsburga posle preokreta slavili su nad Hofenhajmom sa 2:1 u okviru 15. kola Bundeslige. Leverkuzen je sa 2:0 bio bolji od Štutgarta na svom terenu. Bohum je minimalnim rezultatom savladao domaćina Augzburg. Lajpcig je bio bolji od Bremena sa 2:1, dok je Herta savladala Keln sa 2:0. Istim rezultatom Bajern je nadigrao Šalke.

Hofenhajm je napadao i stvarao šanse, Volfsburg svoje iskoristio. Domaćini su poveli u 42. minutu . Hofenhajm je imao korner, a najbolji u skoku bio je Kristof Baumgartner koji je glavom loptu poslao u mrežu. Sudija je pokazao na četiri minuta sudijske nadoknade a onda je nakon kornera Volfsburga odbrana domaćina zakazala. Ozan Kabak nespretno je reagovao i u petom minutu nadoknade loptu poslao u svoju mrežu. Volfsburg je do preokreta stigao u 56. minutu, Ridle