Košarkaši Zdravlja pružili snažan otpor lideru, slaba treća četvrtina Leskovčana odlučila pobednika

Južne vesti 13.11.2022  |  M. M. Južne vesti

Nisu uspeli košarkaši leskovačkog Zdravlja da prirede iznenađenje i slave protiv Dinamika koji rezultatom 69:66 (12:10, 22:18, 21:12, 14:26) zadržao maksimaln učinak i lidersku poziciju na tabeli.

Najefikasniji kod ”Farmaceuta” bili su Škundrić i Jović, koji su zajedno postigli 30 poena. Pobede u Kupu i prošlonedeljni trijumf nad Slobodom u Leskovcu, ekipi Zdravlja bili su dobar uvod za utakmicu protiv jedinog neporaženog tima u ligi. Dorćolci su tokom prvih 20 minuta imali konstantno prednost, ali izabranici Nikole Ristić držali su taj zaostaak na jednocifrenom minusu, pa se na poluvreme otišlo sa 34:28. Kasnije će se ispostaviti da je ključna bila treća