Vučević i ministar odbrane Italije: Strateško partnerstvo ojačano ekonomnskom saradnjom
Blic 22.11.2022
![Vučević i ministar odbrane Italije: Strateško partnerstvo ojačano ekonomnskom saradnjom](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Potpredsednik Vlade i ministar odbrane Miloš Vučević sastao se danas sa ministrom odbrane Republike Italije Gvidom Krozetoom, koji sa ministrom spoljnih poslova i međunarodne saradnje Republike Italije Antonijom Tajanijem boravi u zajedničkoj poseti našoj zemlji.
Ministar Vučević zahvalio je italijanskom kolegi na poseti, ukazujući da je strateško partnerstvo naše dve zemlje dodatno ojačano snažnom ekonomskom saradnjom, budući da je Italija jedan od vodećih investitora u Srbiji. Osim italijanske podrške evrointegracijama Republike Srbije, naglasio je ministar Vučević, saradnja u oblasti odbrane je razvijena i sadržajna, uz realizaciju velikog broja aktivnosti. Ističući da Srbija ostaje čvrsto posvećena miru, stabilnosti i