Najnovija podmornica „Magadan“ ispalila „Kalibre“ u Japanskom moru /video/
Sputnik 25.11.2022
![Najnovija podmornica „Magadan“ ispalila „Kalibre“ u Japanskom moru /video/](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Najnovija dizel-električna podmornica Pacifičke flote „Magadan“ lansirala je rakete „Kalibar“ iz podvodne pozicije na morske i obalske mete, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Lansiranje projektila na mete obavljeno je iz akvatorijuma Japanskog mora. Pre vežbi, podmornica je neprimetno uplovila u predviđenu oblast. Ističe se da je domet gađanja iznosio više od hiljadu kilometara. Izvođenje raketnog gađanja obezbedili su brodovi i plovila Pacifičke flote, avioni i dronovi pomorske avijacije. „Magadan“ je treća u seriji od šest dizel-električnih podmornica projekta 636.3, napravljenih za potrebe Pacifičke flote. U borbeni sastav ruske