Ništa od nove senzacije Levandovski vodi Poljake ka osmini finala, Saudijsku Arabiju skupo koštao promašen penal (video)

Alo 26.11.2022

Fudbalska reprezentacija Poljske pobedila je Saudijsku Arabiju sa 2:0 u meču drugog kola grupne faze na Svetskom prvenstvu.

Golove za Poljsku postigli su Pjotr Zjelinjski u 39. minutu i Robert Levandovski u 82. minutu. Tanjug/Ap Tek od 25. minuta Poljaci prebacuju igru na polovinu Sauđske Arabije i počinju da pritiskaju odbranu protivnika sa napadima po bokovima. Posle jedne od akcija svoje ekipe, Robert Levandovski je iz bezizlazne situacije uspeo da proigra Pjotra Zjelinjskog koji je sa 12 metara zakucao loptu u mrežu za 1:0. Al Šehri je u 43. minutu oboren u šesnaestercu Poljske i