Svetsko fudbalsko prvenstvo 2022: Mbape srušio Dansku za prvo mesto liste strelaca, prvi mundijalski gol Levandovskog

Danas 26.11.2022  |  BBC News na srpskom

Kilijan Mbape pokazao je još jednom zbog čega ga mnogi smatraju jednim od najboljih fudbalera sveta, pošto je Francuskoj sa dva pogotka doneo pobedu nad Danskom (2-1) u drugom kolu grupne faze Mundijala u Kataru.

Francuska, branilac titule, sa dve pobede i šest bodova siguran je učesnik osmine finala, a Mbape se trećim golom na turniru izjednačio na prvom mestu liste strelaca sa Ekvadorcem Enerom Valensijom. Napadač trikolora, kako nazivaju francusku reprezentaciju, postigao je prvi gol u 61. minutu, sedam minuta kasnije izjednačio je Adreas Kristensen iz danskog tima, ali je Mbape u 86. minutu postavio konačan rezultat. Saudijska Arabija se ranije u subotu probudila iz sna