Radnički potopio Jadran i zadržao maksimalan učinak

Glas Šumadije 27.11.2022  |  Glas Šumadije

Vaterpolisti Radničkog savladali su Jadran iz Herceg Novog u poslednjem meču drugog turnira Regionalne lige, na beogradskoj „Banjici“, rezultatom 12:8 i tako posle pet odigranih utakmica ostali na deobi prvog mesta sa Novim Beogradom, sa maksimalnim učinkom.

Turnir je bio izuzetno naporan, jer su Kragujevčani odigrali tri meča u razmaku od samo 38 sati, a sinoćni derbi sa dubrovačkim Jugom završili su samo 13 časova pre ove utakmice. Umor ih nije omeo da drže konce igre u svojim rukama od samog starta. Brzo su stekli „plus tri“ (3:0, 4;1), a u drugoj četvrtini i pet golova „viška“, sa koliko su i otišli na poluvreme – 8:3. Velika razlika omogućila je treneru Stevanoviću da isproba i neke nove taktičke zamisli za