Ogromno iznenađenje! Crveni đavoli možda ipak jesu prestari: Marokanci razbili Belgiju i zakuvali situaciju u grupi! Video

Kurir 27.11.2022

Fudbaleri Maroka napravili su novo iznenađenje na Mundijalu i zasluženo pobedili Belgiju rezultatom 2:0.

Strelac prvog gola bio je Abdelhamid Sabiri iz sjajno izvedenog slobodnjaka nedaleko od korner zastavice u 73. minutu. Pobedu Maroka potvrdio je Zakarija Abuklal u nadoknadi vremena. Počeli su Belgijanci veoma ofanzivno, a najbolju šansu imao je Miši Batšuaji u 5. minutu. Izašao je sam pred golmana, ali mu je Munir odbranio zicer. U nastavku prvog poluvremena Marokanci su se oslobodili pritiska i zapretili nekoliko puta, najčešće preko Ziješa i Hakimija. Velika