Svetsko fudbalsko prvenstvo 2022: Novo čudo Japana, pao još jedan svetski prvak, Nemačka ide kući

Južne vesti 01.12.2022  |  BBC News na srpskom

PA Media „Ljudi moji, je li to moguće?", zapitao bi se Mladen Delić, pokojni jugoslovenski televizijski komentator, da je iz kabine pratio rasplet u poslednjem kolu grupe E Mundijala u Kataru.

Nemačka i Španija, reprezentacije koje su osvojile ukupno pet titula prvaka sveta, u jednom periodu drugog poluvremena bile su pred eliminacijom, pošto je Japan vodio 2:1 protiv Furije, dok je Kostarika imala identičnu prednost u okršaju sa Pancerima. Međutim, radost kostarikanskih navijača trajala je samo tri minuta, koliko je bilo potrebno nemačkom napadaču Kiju Havercu, koji je izjednačio rezultat, da bi potom isti igrač vratio prednost evropskoj ekipi, a Niklas