Svetsko prvenstvo u fudbalu: Mesi ima čarobni štapić - Argentina zakazala četvrtfinalni okršaj sa Holandijom

Južne vesti 03.12.2022  |  BBC News na srpskom

PA Media Slavlje Argentinaca Lionel Mesi i potera za svetim fudbalskim gralom - titulom svetskog prvaka, biće nastavljena.

Reprezentacija Argentine plasirala se u četvrtfinale Mundijala u Kataru, posle pobede nad Australijom od 2:1. Prvi gol na utakmici postigao je Mesi u 35. minutu, a vođstvo je duplirao Hulijan Alvarez u 57. minutu. Australijanci su poraz ublažili zahvaljujući autogolu Enca Fernandeza u 77. minutu. Protivnik Gaučosa u četvrtfinalu biće selekcija Holandije, koja je u prvom subotnjem meču savladala Sjedinjene Američke Države sa 3:1. Nemačka je posrnuli fudbalski džin