Svetsko fudbalsko prvenstvo 2022: Brazil deklasirao Južnu Koreju, u četvrtfinalu sa Hrvatkom čiji je heroj golman Livaković

Južne vesti 05.12.2022  |  BBC News na srpskom

Reuters Vinisijus (levo), Rafinja, Lukaš Paketa i Nejmar plesom su proslavili gol protiv Južne Koreje Dok je grupna faza Svetskog fudbalskog prvenstva u Kataru obilovala iznenađenjima, eliminaciona faza dosad nije donela nijedno.

Malo je falilo da Japanci prirede novo, posle trijumfa nad Nemačkom i Španijom, ali je golman Dominik Livaković sprečio čudo sjajnim odbranama u penal seriji. Dok je meč Japana i Hrvatske, koji je posle produžetaka, odnosno 120 minuta završen nerešeno, 1:1, Brazilci nisu ostavili ni gram šanse Južnoj Koreji u osmini finala - 4:1. Ekipa selektora Titea od prvog minuta bila je rešena da pokaže da je poraz od Kameruna u poslednjem kolu grupne faze bio samo slab dan,