Cvijanovićeva oprezno zadovoljna “Davanje kandidatskog statusa BiH je čisto politička odluka EU”
Blic 16.12.2022
![Cvijanovićeva oprezno zadovoljna “Davanje kandidatskog statusa BiH je čisto politička odluka EU”](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Srpski član i predsedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović izjavila je da davanje kandidatskog statusa BiH za članstvo u EU predstavlja čisto političku odluku EU motivisanu dešavanjima na geopolitičkom planu.
Cvijanovićeva je naglasila da ne zavisi od BiH, nego uopšte od kapaciteta EU, dalje zajedničko kretanje na evropskom putu. – Moram izraziti zadovoljstvo što je BiH konačno dobila kandidatski status. U statusnom smislu to znači veću povezanost BiH i EU. Moguće je i to da će postojati veći dotok sredstava podrške iz fondova EU, ali u suštini ništa se neće desiti preko noći – istakla je Cvijanovićeva. Ona je navela da EU očekuje određeno kretanje naprijed prema jednom