Radnički deklasirao komšije

Glas Šumadije 17.12.2022  |  Jovanka Nikolić

Radnički je uspešnu, jesenju sezonu okončao više nego ubedljivim trijumfom pred svojim vernim navijačima protiv starog rivala iz Aranđelovca, ekipe Šamota 65 rezultatom 37:20, poluvreme 19:8 i tako nakon nepotpunog 13. kola Arkus lige zauzima peto mesto sa osvojenih 18 bodova.

Neizvesnost koja je krasila duele dva šumadijska kluba je trajala samo 3 minuta kada je Grubor izjednačio rezultat na 1:1 nakon početne prednosti gostiju. U 7. minutu Radnički je imao prednost 4:3 i od tog trenutka kreće dominacija momaka u crvenim dresovima, serijom 5:0 dolaze do prednosti 9:3 u 19. minutu. Agresivna i angažovana igra u fazi odbrane, nesavladivi Jovanović na golu i lucidna rešenja u ofanzivi dovode Kragujevčane do prve dvocifrene prednosti golom