Pobeda zlata vredna

Jug press 17.12.2022

LESKOVAC Košarkaši „Zdravlja“ u 13. kolu Prve košarkaške lige u SRC „Dubočica“ savladali su ekipu „Novog Pazara“ rezultatom 74:73 (9:16 18:16 23:19 24:22) i time dodatno „zakuvali“ situaciju na dnu tabele, jer sada pet klubova na dnu ima skor od tri pobede i deset poraza.

U ovom susretu gosti su se bolje snašli i lagano uvećavali prednost, te na kraju prve četvrtine vodili sa 9:16. Drugu četvrtinu odlikovali su uporni pokušaji domaćih da smanje prednost gostiju, ali jedino što su uspeli je da se u par navrata primaknu na tri poena zaostatka. U drugo poluvreme ušlo se sa 27:32, a na polovini treće četvrtine „Zdravlje“ uspeva da izjednači (38:38), narednih par minuta ekipe se smenjuju u vođstvu, da bi gosti u poslednja dva minuta ušli