Шведска, Шпанија и Исланд оправдали улоге фаворита на првим мечевима Светског првенства у рукомету

РТС 12.01.2023

Одиграна су два дербија другог дана Светског првенства у рукомету у коме је Исланд савладао Португалију, 30:26, а Шпанија била боља од селекције Црне Горе, 30:25. Шведска је као домаћин турнира рутински надиграла репрезентацију Бразила, 26:18.

У првој утакмици другог дана шампионата света у рукомету Иран је у неизвесној завршници тријумфовао над екипом Чилеа, 25:24. Иран, чији је селектор Веселин Вујовић имао је благу предност током већег дела меча, да би Чилеанци у другом полувремену боље заиграли и стигли до три гола предности на пет минута до краја. Вујовићеви изабраници су успели да на 24 секунде до краја дођу до победничког гола и прве победе у Групи А. Зеленортска острва су направила историјски