Lajčak i evropsko-američki izaslanici 20. januara kod Kurtija i Vučića
Slobodna Evropa 18.01.2023
![Lajčak i evropsko-američki izaslanici 20. januara kod Kurtija i Vučića](https://nstatic.net/img/logo/s/slobodna-evropa.png)
Specijalni predstavnik Evropske unije (EU) za dijalog Kosova i Srbije Mirolsav Lajčak predvodiće evropsko-američku grupu diplomata u Prištini i Beogradu u petak, 20. januara, potvrdio je portparol EU Peter Stano.
U delegaciji će biti ammerički izaslanik za Zapadni Balkan Gabriel Escobar (Eskobar) savetnici nemačkog kancelara i francuskog predsednika, te jedan savetnik italijanske premijerke. Ovo je prvi put da će u poseti regionu u cilju postizanja napretka u dijalogu Kosova i Srbije kao deo tima bude i jedan italijanski diplomata. "Ovo je u okviru njihovih stalnih napora da unaprede dijalog koji pomaže EU", rekao je novinarima Stano. Specijalni predstavnik Lačak će ovog se