Đoković čestitao mariju i pecnuo ga zbog rekorda: "Žao mi je, druže, ostao si kratak osam minuta" (foto)

Večernje novosti 20.01.2023  |  Novosti online

NEKADAŠNjI broj jedan Endi Mari odigrao je epski meč u drugom kolu Australijan opena protiv Tanasija Kokinakisa i posle skoro šest časova igre plasirao se u treću rundu u kojoj ga čeka Roberto Bautista Agut. Meč je trajao samo osam minuta kraće od rekorda Otvorenog prvenstva Australije koji drže Novak Đoković i Rafael Nadal, iz njihovog legendarnog finala 2012. godine. Nole je čestitao svom vršnjaku i nekadašnjem velikom rivalu na pobedi, ali nije propustio priliku da ga "pecne" što je rekord ostao u

FOTO: AP Mari je bio na ivici poraza pošo je gubio 2:0 u setovima, ali je posle fantastične odbrane brejka početkom trećeg seta preokrenuo tok igre i na kraju savladao Australijanca sa 3:2. - Fenomenalan borbeni duh velikog šampiona. Zaista inspirativno! Bravo, druže - napisao je Novak na Instagramu. Foto: Instagram/djokernole Srpski teniser se malo i našalio na račun Marija, postavivši fotografiju pored semafora koji pokazuje vreme trajanja finalnog meča iz 2012.