Siloviti Đoković razbio Amerikanca i 10. put će se boriti za titulu u Australiji

Luftika 27.01.2023

Novak Đoković se plasirao u finale Australijan opena nakon maksimalne pobede protiv Amerikanca Tomija Pola rezultatom 7:5, 6:1, 6:2.

Srpski teniser će u meču za svoju 10. titulu u Australiji i 22. greds slem u karijeri igrati protiv Stefanosa Cicipasa koji je u četiri seta bio bolji od Karena Hačanova. Nije odigrao Đoković na nivou kao u prethodna dva meča, pogotovo u prvom setu kada je bio izuzetno nervozan i dozvolio nepotrebnu dramu. Vodio je srpski teniser sa 5:1 i servirao za set, kada je počeo da greši u serijama i na kraju dozvoli rivalu da dođe do 5:5. Dozvolio je da ga iz ritma izbace