Đoković preko Amerikanca do finala Australijan opena – za desetu titulu i povratak na broj 1!

Sputnik 27.01.2023

Novak Đoković, najbolji srpski teniser, plasirao se u finale Australijan opena pobedom nad Tomijem Polom iz Amerike i u nedelju će se, od 9.30, protiv Stefanosa Cicipasa, koji je prethodno savladao Rusa Karena Hačanova, boriti za desetu titulu u Australiji i povratak na prvu poziciju ATP liste.

Đoković je pobedio maksimalnim rezultatom, u tri seta (7:5, 6:1, 6:2), a čini se da je posao protiv 35. tenisera na ATP listi mogao da završi i mnogo ranije, naročito zbog prvog seta gde je imao priliku za to u šestom gemu, ali ga je rasprava sa sudijom izbacila iz ritma i produžila set. Nisu u najboljem ritmu bili teniseri na početku duela, nizale su se greške na obe strane, Đokoviću je to išlo na ruku jer je imao više pogođenih direktnih poena i brzo je poveo