Jedinstveni primerak Bugatti Chirona postao je najskuplji novi automobil u istoriji
Telegraf 02.02.2023 | Telegraf.rs
![Jedinstveni primerak Bugatti Chirona postao je najskuplji novi automobil u istoriji](https://nstatic.net/img/logo/s/telegraf.png)
Bugatti Chiron Profilée, jedinstveni model, prodat je na aukciji u Parizu za 9.792.500 evra, što ga zvanično čini najskupljim novim automobilom ikada prodatim.
Bugatti Chiron Profilée je poslednji primer Bugattija bez dodatnog električnog motora, koji je napustio fabriku u Molshajmu bez unapred poznatog kupca. Ovaj automobil je prodat na aukciji za 9,8 miliona evra, bez poreza! Već smo navikli da svetske rekorde u raznim kategorijama obaraju Mate Rimac i Bugatti, a još jedan se pridružio tom nizu ove srede. Njihov Bugatti Chiron Profilée, jedinstveni model, prodat je na aukciji u Parizu za 9.792.500 evra, što ga zvanično