LŠ: Fantastični Radnički na korak od pobede protiv Olimpijakosa u „paklu“ „Parka“

Veliki park 19.02.2023

U fantastičnoj atmosferi prepunog kragujevačkog bazena, vaterpolisti Radničkog odigrali su nerešeno su u derbiju osmog kola Lige šampiona, sa liderom na tabeli, ekipom Olimpijakosa, rezultatom 10:10, a malo je falilo da dođu i do celog plena, jer su minut pre kraja imali dva gola prednosti.

Iako u oslabljenom sastavu, Radnički se hrabro suprotstavio jednom od glavnih favorita za osvajanje Lige šampiona, pa ostaje žal što nije došao do sva tri boda. Kragujevčani su solidno parirali favorizovanom rivalu u prvom poluvremenu, ali za razliku od prvog duela u Atini nisu imali i povoljan rezultat. Skupo su ih koštali jeftino primljeni golovi i neiskorišćene prilike, koje su često dovodile do primljenih golova iz kontranapada, pa je Olimpijakos na odmor