Arsenal šampionski u Lesteru, Vest Hem i Lids vratili Everton u zonu ispadanja!

Sportske.net 25.02.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Arsenala upisali su novu važnu pobedu u borbi za titulu, pošto su u gostima savladali Lester 1:0, dok su značajne trijumfe u borbi za opstanak upisali Vest Hem i Lids, a Everton je porazom od Aston Vile ponovo u zoni ispadanja.

Zanimljivo je to da posle 45 minuta na sve četiri popodnevne utakmice nije bilo golova ni na jednom stadionu. Arsenal je dominirao od samog početka na "King Paueru", Trosar je postigao pogodak, ali je on poništen posle asistencije iz VAR sobe, jer je Vajt neposredno pre gola povukao golmana Vorda i napravio faul. Arsenal je na startu drugog poluvremena uspeo da slomi otpor Lestera, Trosar je proigrao Martinelija, koji je pogodio dalji ugao iskosa sa leve strane.