Fudbal: Spartak do prvog prolećnog boda u komšijskom derbiju protiv TSC-a

Subotica.com 26.02.2023  |  Subotica.com

Konačno je Spartak upisao bod u prolećnom delu prvenstva i to u komšijskom derbiju protiv TSC-a koji je odigran nerešeno 2:2 u okviru 23. kola Superlige. U prvom poluvremenu je domaći tim bio mnogo bolji rival na terenu i stekao prednost od 2:0, a onda su „golubovi“ malo živnuli u nastavku i uspeli da smanje prednost golom Luke Bijelovića , a konačan rezultat postave sa bele tačke gde je ponovo precizan Bijelović.

Od početka utakmice TSC je diktirao ritam i bio bliži da dođe do prednosti. U 10. minutu zapretio je Luka Ilić, ali je Dubljanić dobro intervenisao. Uzvratio je Spartak, Stanić je silovito šutirao, lopta je završila pored stative. Već u sledećem napadu posle sjajne akcije TSC je poveo pogotkom Aranđela Stojkovića. Sa centra terena upućena je duga lopta do Jovanovića na ivicu šesnaesterca, on je odličnim pasom dodao do Luke Ilića na levoj strani, napadač domaćih